29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

ZiLan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Özel ve anlamlı bir Paylaşım.. ecdadımızı tarihimizi Daha iyi Tanımak İçin Okumaya değer.. 

Cumhuriyet dünya üzerindeki ülkelerde uygulanabilen en insancıl en demokratik yönetim şekillerinden birisidir. Hatta en iyisidir denilebilir. Çünkü cumhuriyette bir seçme özgürlüğü vardır. Ülkenin başına gelecek olan kişiyi, partiyi veya oluşumu halk seçebilme hürriyetine sahiptir. Aynı zamanda da ülkeyi yönetenleri bir şekilde denetleme ve gerektiğinde hukuken şikayetçi olma hakkı da cumhuriyet ilkeleri içerisinde yer almaktadır.

29 Ekim 1923 tarihine kadar Türklerin kurmuş olduğu hiçbir devlette cumhuriyet idaresi yer almazdı. Ancak o gün bir diktatör veya bir kral ya da padişah olma şansı olmasına rağmen Atatürk cumhuriyeti ilan ederek Türk toplumunun bugünkü müreffeh ve medeni yaşamı yaşamasına giden yoldaki en büyük kapıyı aralamıştır. Cumhuriyetin kuruluşu ülkemizde 19 Mayıs 1919 tarihinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun ’a çıkışı ve Kurtuluş Savaşını başlatması ile başlar ve büyük mücadeleler sonunda 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilmiştir.

 

Devleti idare edenlerin seçimle iş başına geldiği yönetim şekline cumhuriyet denir. . Dünyadaki devletlerin çoğu cumhuriyetle yönetilir. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir. Millet, devleti yönetecek kişileri kendisi seçer. Böylece halk kendi kendini yönetmiş olur… Ve Biz www.Duyguyerim.net ailesi olarak kendi aramızda Cumhuriyetin Varlığını Kutluyoruz….

🇹🇷(HaNDe) Elazığ:🇹🇷 Kanını toprağa katanımız var, Bayrağın altında yatanımız var, Destanlar kaynağı vatanımız var, Yurdumun en büyük bayramı bugün. Mutlu Bayramlar…

🇹🇷(cLoNeL) Gaziantep:🇹🇷29 ekimde ülkemiz kurtuluşa ermiş ve cumhuriyetini ilan etmiştir. o dönemde vatan uğruna can verip bizi bugun topraklarımızda ezansız bırakmayan tüm ecdadımıza sonruz minnet ve şükran duyuyorum. ALLAH tüm ecdadımızın mekanını cennet eylesin. amin29 ekimde gaziantep şahinbeyde 3 katlı köprülü kavşak yapımı tamamlanacağından dolayı çok mutluyum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

🇹🇷(HuZuR) Bursa:🇹🇷 ülkemizin en nadide ve güzel bayramlarındandır. göğsümüz gururla dolar gözler yaşarır. aklı hür vicdani hür nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. cehaleti yok edip, barışın ve huzurun hakim olduğu zihinlerle…29 ekim cumhuriyet bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun

🇹🇷(Nehir) Sinop: 🇹🇷29 ekim cumhuriyet bayramimizi kutlarim…

🇹🇷(ERva)  İZMİR:🇹🇷 29 EKiM Kutlu Olsun…Cumhuriyet fikir serbestliği taraftaridir.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz….

🇹🇷(Jem) Azerbeycan: 🇹🇷Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karekterli koruyucular ister. Bizler bu gücü kendimizde görüyoruz. YAŞASIN CUMHURİYET

🇹🇷(MaySa) Ağrı: 🇹🇷Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir.Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun…

🇹🇷(HawaRanLi) Ağrı:🇹🇷) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.

🇹🇷(FiL)  Kırklareli: 🇹🇷29 Ekim cumhuriyet bayramı dünya üzerinde verilen bayanlar için verilmiş özgürlük bayramlardan bir değerdir bu topraklarda  Kadınların okuması için seçme seçilmesi için bu topraklarda özgürlük ateşinin yakıldığı ilk temel değerdir Bayramımız kutlu olsun…

 

🇹🇷(Fıttırık) Zonguldak:🇹🇷 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun…Cumhurıyetı ulu önder atamız kurdu onu devam ettirecek nesiller bizleriz… !

 

🇹🇷(SeNa) Ankara:🇹🇷 Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne’den Kars’a, İzmir’den Hakkari’ye, Sinop’tan Hatay’a, Türk Devleti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.

🇹🇷(KaoS) Ağrı: 🇹🇷29 Ekim cumhuriyet bayramınız kutlu olsun

🇹🇷(Kübra) Ordu:🇹🇷 Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

🇹🇷 (Ohiyesa) Sivas:🇹🇷Cumhuriyetimizin 99.ncu Yılı Kutlu Olsun.. Nice nice Cumhuriyetle birlikte özgür, barışçı ve sevgi dolu yarınalara hep birlikte elele..

🇹🇷(Apo) Mardin:🇹🇷 Cefakar bir neslin torunları olarak bizim bu günleri görmemizi sağlayan tüm dedelerimize ve Gazi Mustafa Kemal’e minnetlerimi sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun…

🇹🇷(Nefesim)Diyarbakır:🇹🇷Cumhuriyet’e sahip çıkmanın onurunu yaşıyor, Aziz Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

🇹🇷(SeRKaN) Ağrı: 🇹🇷29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar ülkece daha güzel günler görmeyi dilerim..

🇹🇷(Hilal)Ordu:🇹🇷Türk milleti savaştı Yüce istiklâl için, Sonunda temelini Attı Cumhuriyetin. Atamızın yolunda Her zorluğu aşarız, Biz sağlam Türk gençleri… Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!

(ToLGaa) Adana:🇹🇷Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle…

🇹🇷(KaLp) Sivas:🇹🇷 Ekim Cumhuriyet Bayramı zor şartlar altında kazanılan halkın egemenliği uğruna mücadele edilen bir zamanın tarihi ve ben bu tarihi milli bayram olarak kutlamaktan şeref duyuyorum. Ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan da gurur duyuyorum.

                      🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷Ve işte🇹🇷🇹🇷🇹🇷
        🇹🇷🇹🇷🇹🇷A H M E T      K A Y A🇹🇷🇹🇷🇹🇷

“Zaten komutanlık öyle kolay bir iş değil. Yani insanlar savaşlara önderlik yapmakla yalnız komutan olmazlar. İnsanın en büyük komutanlığı, en büyük ruhu ülkesini ve ülkesinin insanlarını sevmesidir. Atatürk bu ülkeyi çok seviyordu. Başından beri seviyordu. Sonuna kadar da sevdi. Bizim ondan devir alığımız bir tek şey var; politik bir takım işlemlerin, karışıklıkların yaşandığı özellikle bu dönemlerde kimseye pek fazla pabuç bırakmadan -en başta sevgili öğretmenlerimize söylüyorum, ki onlar bu konuda bize önderlik eden insanlar, şu anki konuşmamızda bunları anlatmamıza neden olan insanlar, bize kimlik/kişilik veren insanlar; onların da önderliğinde biz onun bıraktığı gerçekten yurtseverlik mirasını ölene kadar taşıyacağız. Ve bu ülke başlangıçta nasıl seviliyorsa sonsuza kadar da insanların sevdiği bir ülke olarak kalacaktır.”

 

Evet sevgili okurlar, Sizlerde gördünüz ki memleket nere olursa olsun hepsi aynı bayrak için mücadele veriyor ve aynı bayrak altında toplanıp sevinçlerini üzüntülerini yaşıyorlar… Türk ü Lazı Kür dü hiç fark etmek sizin bir arada  Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene diye sloganlar atıyor en içten  duygularıyla….

 

Ve Ben yani  Zilan sizlerin deyimiyle.

🇹🇷Zılo Diyarbakır…🇹🇷  Ne Mutlu Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Altında Kürtçe Konuşabilmekte…) En içten dileklerimle Cumhuriyet bayramınızı kutlar birlik ve beraberliğimizin daim olmasını dilerim….

✳️❇️ ✳️www duyguyerim.net✳️❇️✳️

 

 

 

Yazan: 🇹🇷 ZıLo 🇹🇷

 

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Bedava Sohbet, Chat Sohbet Odaları, Mobil Sohbet – DuyguYerim.Net 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Bedava Sohbet, Chat Sohbet Odaları, Mobil Sohbet - DuyguYerim.Net