Ana Sayfa > Duygu Yerim > Sanal Sohbette Kaybedenler

Sanal Sohbette Kaybedenler

Bütün kaybedenler için yazacağım bu sefer, bütün yarım kalmışlıklar için. bardağın dibinde yarım bırakılan çay için mesela, mesela kavuşulamayan aşklar için, elde edilemeyen arzular, karnı doymadan uyuyanlar için. Kanadı kırılmış kuşlar, boynu bükülmüş güller, susuz kalmış topraklar için yazacağım.. Bana inanın sevgili okurlarım, bu hayatta bir kez sendelemiş seniz eğer yere düşmemek adına yaptığınız bütün hamleler dengenizi biraz daha bozacaktır. neyin yokluğu korkutuyorsa sizi, onun yokluğuyla sınayacak hayat sizi. yürümek istemediğiniz bütün yolları ezberleyecek, bilmek istemediğiniz bütün gerçekleri öğreneceksiniz. bunlar laf olsun diye yazılmış şeyler değil, belki de ilk defa bu kez, yazdıklarımın bir nebze de olsa doğruluk payı var. bana inanın. bu yazı az da olsa ilginizi çektiyse ve yatağa uzandığınızda tekliyor sa sol yanınız bir şeylerin eksikliğiyle, kötü alışkanlıklarınızdan şikayetçiyseniz ama yine de kopamıyor sanız o alışkınlıklardan, tutunamıyor sanız, daha önemlisi tutunmak istemiyorsanız artık, düşmekten değil kalkamamaktan korkuyorsanız, aynı gökyüzüne bakıyoruz demektir. aynı derme çatma evlerde büyüyüp, aynı yollarda dizlerimizi kanat tık demektir.Belki aynı hayatları yaşamıyoruz ama aynı acıların anavatanıyız hepimiz. aynı yıldızlara bakıp aynı karanlıktan şikayet ediyoruz.; konuyu nereye bağlayacağım, nerede bitireceğim bilmiyorum.. bu yazıyı yazmanın herhangi bir şeye faydası var mı, şüphesiz ki yok. ama yine de bir şeyleri anlatmak istiyor insan, birilerine içini dökmek istiyor. ve en çok da böyle zamanlarda yalnız kalıyor, belki tercih meselesi belki zorunluluk, adı her ne olursa olsun iki taraf için de tek bir gerçek var; salt yalnızlık…) ayakkabının markası, pantolonunun fiyatı, oturduğun evin genişliği ne olursa olsun, kim olursan ol, nerede olursan ol, başını yastığa koyduğun an yüz binlerce insanla aynı eksikleri özlüyorsun. Hayatı anlamış, yaşamın farkına varmış, varoluşunun sadece nefes alıp vermek, uyumak, yemek yemek ve düzüşmekten ibaret olmadığını düşünen binlerce insanla aynı duyguları besliyorsun. Bazen düşünüyorum da, bütün yalnızlar, mutsuzlar, umutsuzlar, tutunamayanlar bir araya gelsek, herkes yarasını sarsa en yakınındakinin. Artık zemine ulaşmış olmanın verdiği rahatlıkla, daha aşağıya düşme korkusu yaşamadan, arkasına dönüp bakma gereği duymadan yaşasa insanlar. Ben mesela böyle satırlar yazmak zorunda kalmasam ve kimsenin ilgisini çekmese yazdıklarım…)ne iyi olurdu,başımızı yaslayacak bir omuza sahip olsaydık. Ne iyi olurdu, henüz yitirmediğimiz umutlar, karşılaşmadığımız yalanlar, #mobilsohbet beklemediğimiz bir kaç liman kalsaydı geriye.. ne iyi olurdu bir daha aynı hataları yapma lüksümüz olsaydı.

ne iyi olurdu, tüketmiş olmasaydık bütün ayrılıkları. Ne iyi olurdu, ezberlemiş olmasaydık bütün düşüşleri. Ne iyi olurdu bir yalana daha inanacak iyi niyetimiz kalsaydı. öyle hayatlar yaşadık ki arkadaşlar, hepimizin elinden hata yapma lüksünü bile aldılar. ve bizim asıl sorunumuz bizi neyin böyle kanattığını biliyoruz sorun bu değil asıl sorun merhem bulsak, yaramıza sürecek inancımız kalmadı…) Diyeceğim odur ki www.duyguyerim.net de yaşadıklarınız için pişman olmayın.Yaşadınız, geçti gitti. Elinizde ya da değildi, ama oldu bitti…Hatalarınız için de pişmanlık duymayın..Hepimiz yapıyoruz işte ne yapalım..Üzüldüğünüz her neyse bir tarafa bırakın,mümkünse kaldırıp atın.Sizi üzüp hayal kırıklığına uğratanları da aklınızdan çıkarın…Yanınızda olmayanı aklınızda taşıyıp da boş yere hamallık yapmayın…Haksız mıyım? Bence haklıyım…) Sonra nemi oluyor mutluluk için kendimizi sanal dünyada buluyoruz…))Yaklaşık 6 yıldır sanal alemde geziniyorum, ve gördüğüm genel durum şudur: Burası yalan dolan burada ciddi kimse yok diyenler çoğunlukta…Evet haklı olabilirsiniz… fakat şöyle bir durum daha var : Her ne kadar burası sanal bir yer olsa da burada yazı yazanlar birer insan. Nasıl ki gerçek hayatta iyi ve kötü kişiler varsa burada da olacaktır…. Belki buralarda #sanalda  kötülük biraz daha fazla olabilir lakin bu demek değildir ki İYİ VE GÜZEL KALPLİ İNSANALAR buraya gelmez. Gelebilir… Örneğin şu an bu cümleleri okuduğuna göre sen de buradasın Yani www.Duyguyerim.net de …)Sen kötü biri misin? Biz iyi olalım ve iyilerle muhatap olalım.Kötü zaten her yerde kötüdür… Para, pul ve lüks hayat bir yere kadar… Saygıyı kendine şiar edinenlere Güzelliğin yüzde değil ÖZDE olduğunu bilenlere sesleniyorum… Yalan dünyanın zevklerini bir kenara itip,sevgiyi isteyenlere… Kadının da Erkeğin de önce birer insan olduğunu anlayanlara… Eğer bu yazdıklarımı anlayabilen ve bunu yüreğinde hisseden tüm okurlara sevgilerimi saygılarımı sunuyorum…)

 

Yazan: ZiLo

Etiketler:

Yorumlar (10 Yorum)

  Emeğine sağlık zilo

  ~ Fırat ~

  Aklimdan qecenleri ne de quzel kaleme almissin..
  Kalemin Kavi olsun..
  Yureqine Saqlik Xuske..

  Gerçekten çok güzel Zilan o kadar güzel yazmışsın ki harika cidden çok içten ve duygularla yazılan bir yazı olmuş seni çok tebrik ediyorum e bu duygu yerinde olmaktan da gerçekten çok mutluyum Hepinizi çok seviyorum İyi insanların olduğunu bilmek insana gerçekten ayrı bir duygu katıyor ve bizler kötüleri değil iyileri bulalım inşallah ve bize bu güzel Platformu sağlayan Serkan’a da çok teşekkür ediyorum

  Yüreğine emeğine sağlık canım benim, cok guzel yazmış sin ♥️

  :=) Zeka kupuu

  Emeğine yüreğine sağlık canın benim cok güzel olmuş

  Öncelikle çok güzel olmuş.
  Benin hayatım gibi.
  Umutlarım hep hayallerde kaldı.
  Hayallerim ise yalan oldu.
  Yıllar önce hayatım 20 yaşında alt üst oldu.
  Hayata tekrar dönemedim.
  Tam 20 yıl oldu.
  Paramparça bir hayat benimkisi.
  Herkes beni sanki mutlu mesut sanıyor.
  Ama asla öyle değil.
  3 Ekim 2003
  Bu tarihten nefret ediyorum.
  Hayatımın en kötü günüydü.
  Beni hayattan koparan gün.
  Hala da aynı.
  Tam 20 yıl oldu.
  Ben hala o kabustan uyanamadım.
  Kendimi öldürmeyi çok düşündüm hala da düşünüyorum.
  Keşke yeniden hayata dönebilsem.
  Belki de benim duam yetmiyor.
  Siz de dua edin.

  Zilo’m emegine yuregine saglik canim. Sanalda kaybedisler cok fazla evet ama kazananlarda cok fazla guzel insanlar guzel dostluklar anilar asklar her yonden duyguyerim benim icin kaybedis degil ❤️🌹

  Emeğine yüreğine sağlık…

  Herkese teşekkür ediyorum öncelikle şunu da belirteyim başlığın benimle zerre alakası yoktur başlık Serkan a ait.)) Çünkü bana göre insan sanal da kaybedebildigi kadar kazanadabilir bu insanın önce karakteri sonra görüşüne bağlıdır…) Evet çok güzel bir sohbet paltformu alanındayız dediğim gibi karakteri yerinde olanlar hala ve hala sohbetlerini sanalın dışına da surukleyebilmekte… Bu demek oluyor ki bu x kişiler sanalda kaybetmeyenler…) Diğerlerinde Allah’a kalmış zaten.)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet Siteleri Sanal Sohbette Kaybedenler - Sohbet Siteleri

Chat Odaları Sohbet Odaları Sohbet Siteleri Bizimmekan